autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Trwa wiosenny kurs Kwalif...


   1  2  3  4  5  ...     

Trwa wiosenny kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

17 KWI 2016
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbywa się kolejny kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy organizowany przez Fundację Autrimpus. W szkoleniu biorą udział m.in. strażacy – ochotnicy z gminy Szczytno i Jedwabno.

Wiosenne i zarazem pierwsze w tym roku szkolenie KPP rozpoczęło się 1 kwietnia. Bierze w nim udział kilkanaście osób, w tym strażacy i ratownicy wodni. Uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną, a nabyte umiejętności mają później okazję sprawdzić w praktyce podczas pozorowanych akcji.

- Staramy się maksymalnie wykorzystać czas, aby jak najwięcej informacji teoretycznych i praktycznych przekazać naszym kursantom – mówi Grzegorz Achremczyk, wiceprezes Fundacji Autrimpus i zarazem ratownik medyczny. – Szczególnie zależy nam na szkoleniu strażaków- ochotników, którzy najczęściej jako pierwsi docierają na miejsce wypadku drogowego. Wtedy liczy się bowiem każda sekunda. Od tego jak szybko i prawidłowo podejmą działania zależy ludzkie życie - dodaje.

Głównym założeniem kursu KPP jest przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej. Szkolenie ma określony swój harmonogram uwzględniający zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Po przepracowaniu wszystkich godzin przewidzianych w ramach kursu KPP kursanci sprawdzą swoją wiedzę podczas egzaminów- pisemnego i praktycznego przed komisją złożoną z m.in. z lekarzy i ratowników medycznych. Kolejny kurs KPP w Szczytnie najprawdopodobniej odbędzie się jesienią w Szczytnie. 

Fot. Grzegorz Siemieniuk 
Dodano: 17 KWI 2016
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          
 


 
 

Wygenerowano w czasie: 0.8175 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design