We wtorek 9 maja w Szczytnie po raz 25. odbył się etap rejonowy XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorami wydarzenia był Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie, Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.
W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Po raz kolejny sędzią głównym zawodów był Grzegorz Achremczyk - ratownik medyczny z ZOZ w Szczytniei zarazem wiceprezes Fundacji Autrimpus. Pozostali sędziowie, a także pozoranci Ekipę sędziowską, a także pozoracyjną tworzyli ratownicy medyczni z ZOZ w Szczytnie, Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie oraz ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy z Autrimpusa. Tym razem dla zawodników przygotowano pięć scenek urazowych. Uczestnicy mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w teście wiedzy. Bazą zawodów był Miejski Dom Kultury w Szczytnie, a poszczególne stacje urazowe rozlokowane zostały na terenie miasta Szczytno. Od kilku lat w organizacji tego przedsięwzięcia pomaga Fundacja Autrimpus, ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie, oraz przedstawiciele KP PSP w Szczytnie.
W kategorii gimianzjów zwyciężyło Gimnazjum Sportowe w Szczytnie, a w kategorii szkół średnich Zespół Szkół nr3 w Szczytnie. Puchar Fundacji Autrimpus dla najlepszej drużyny w powiecie szczycieńskim otrzymał ZS nr 3 w Szczytnie. Puchar w imieniu Prezesa Fundacji Autrimpus wręczyła sekretarz Agnieszka Siemieniuk. Na szczególną wyróżnienie zasługują uczniowie Szkoły Podstawowej w Tylkowie, którzy co rok startują w kategorii szkół gimnazjalnych i uzyskują wysokie co rok zajmują bardzo dobre miejsce. Na podsumowaniu mistrzostw przedstawiciel Starostwa Pan Stefan Januszczyk w szczególny sposób podziękował Fundacji Autrimpus za wkład włożony w organizację tej corocznej imprezy.
Przygotowane scenki urazowe to: „skuter” – wypadek kierującego motorowerem, „zatrzymany” - resuscytacja krążeniowo - oddechowa, „prądzik” - porażenie prądem elektrycznym, „akrobata” - upadek z wysokości, „nożyk” - zranienie nożem, „teścik” - test wiedzy.
Po kilkugodzinnych zmaganiach nadszedł czas podsumowania. Sędzia główny odczytał protokół, a następnie wręczono puchary i nagrody. Zespoły zostały uhonorowywane przez Stefana Januszczyka Sekretarza Powiatu reprezentującego Starostę Szczycieńskiego, Andrzeja Maternę Dyrektora MDK w Szczytnie, Agnieszkę Siemieniuk Sekretarza Fundacji AUTRIMPUS i Ryszarda Gidzińskiego Prezesa ZOR PCK w Szczytnie. Puchar Fundacji Autrimpus otrzymała drużyna reprezentująca ZS 3 w Szczytnie. Reprezentacja ta najlepiej radziła sobie podczas scenek urazowych. Gratulujemy!
|