autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Rybka lubi pływać, czyli ...


   1  2  3  4  5  ...     

Rybka lubi pływać, czyli pierwsze nurkowanie w 2012 roku

07 STY 2012
Uczestnicy pierwszego nurkowania w 2012 roku

Niewielkie ilości lina i szczupaka zostały w sobotę, 7 stycznia wpuszczone do jeziora Sasek Wielki w gminie Szczytno. Była to symboliczna akcja płetwonurków z Fundacji Autrimpus Szczytno i Straży Rybackiej z Janowa.

- Wcześniej szczycieńscy płetwonurkowie spotykali się kilka dni przed wigilią, aby wpuścić karpie – tłumaczy Marek Łaniewski, prezes Fundacji Autrimpus Szczytno. – Nie udało nam się spotkać przed świętami, więc postanowiliśmy, że tą akcją zainicjujemy pierwsze nurkowanie w 2012 roku.

Nie jest przypadkiem, że tym razem do wody wpuszczono inne ryby niż karpie. Powód jest jeden i to zasadniczy.

- Karp nie jest gatunkiem rodzimym, także nie powinien być wpuszczany do naszych jezior – tłumaczy Mariusz Bielski, komendant Straży Rybackiej w Janowie, który od niedawna „zaraził się” nurkowaniem. – Dlatego też do wody wpuszczono liny i szczupaki.

Wśród nurkujących w sobotnie popołudnie nie zabrakło debiutantów. Jak się okazało podwodny naszych jezior urzeka jak zawsze.

- To niesamowite przeżycie dla kogoś, kto jeszcze nigdy nie nurkował z całym tym sprzętem i nie miał okazji oglądać podwodnego świata mazurskich jezior – mówi z uśmiechem Agnieszka Cieśla, studentka Wyższej Szkoły Policji i instruktor w Akademii Sgaleria Zobacz zdjęcia w galerii
Proszę czekać, trwa ładowanie filmu...
Proszę czekać, trwa ładowanie filmu...
Dodano: 07 STY 2012
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          
 


 
 

Wygenerowano w czasie: 0.1028 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design