autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Akcja "Pudełko życia" w S...


   1  2  3  4  5  ...     

Akcja "Pudełko życia" w Szczytnie

28 MAR 2014
Od lewej: Grzegorz Achremczyk (Fundacja i Grupa Autrimpus), radny Rafał Kiersikowski, Agnieszka Cieśla (Fundacja i Grupa Autrimpus), radny Tomasz Łachacz, Grzegorz Siemieniuk (Fundacja i Grupa Autrimpus)

W Szczytnie ruszyła kampania promująca projekt "Pudełko życia", której głównym założeniem jest troska o zdrowie i życie starszych mieszkańców naszego miasta. Swój wkład w propagowanie akcji ma także Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno.

Dobre pomysły należy wcielać w życie. Szczególnie wtedy kiedy chodzi o ludzkie zdrowie i życie. Z powodzeniem przeprowadzona w Wejherowie kampania „Pudełko życia” zachęciło społeczników ze Szczytna do przeprowadzenia podobnych działań w mieście. W akcję włączyła się także aktywnie Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno.

- Działamy już o trzech lat. Do tej pory nasze działania- szkolenia, pogadanki, zajęcia praktyczne- skierowane były raczej do dzieci i młodzieży – mówi Agnieszka Cieśla z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno. – Postanowiliśmy to zmienić i stąd między innymi nasz udział w akcji „Pudełko życia” w Szczytnie. Chcemy być zawsze tam gdzie potrzebna jest pomoc i gdzie podejmowane działania, które służą zapewnieniu bezpieczeństwa innych osób – dodaje.

Inicjatorami akcji są szczycieńscy radni miejscy: Rafał Kiersikowski i Tomasz Łachacz. Partnerami, oprócz Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno są: redakcja „Nasz Mazur” i Apteka „Lwowska” w Szczytnie.

Akcja „Pudełko Życia” skierowana jest do osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych, które otrzymają specjalnie oklejone pudełka, w których znajdzie się wypełniony dokument zawierający informacje o przebytych chorobach, rodzajach uczuleń – jeśli dana osoba na takie cierpi – czy leki, które przyjmuje. Dzięki temu, w przypadku wezwania karetki do takiej osoby, ratownik medyczny od razu dowie się wszystkiego na temat stanu jej zdrowia.

- Może to być niezmiernie ważna dla nas informacja – przyznaje Grzegorz Achremczyk z Fundacji Autrimpus Szczytno, który na co dzień pracuje w szczycieńskim pogotowiu. – Jest to szczególnie ważne w przypadkach, kiedy starsza osoba mieszka sama i nikt z jej bliskich nie może podać nam informacji o tym jakie lekarstwa dana osoba przyjmuje.

Poza specjalnymi naklejkami pudełko nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale może uratować życie. Zwłaszcza, jeśli z osobą, która wymaga pomocy ratownika medycznego, nie ma możliwości nawiązania kontaktu. Pudełka będą rozdawane bezpłatnie w Aptece "Lwowskiej” przy ulicy 3-go Maja i w redakcji „Naszego Mazura” przy ul. Kościuszki.

Wzory kart i naklejek znajdą Państwo do pobrania poniżej.

Dodano: 28 MAR 2014
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          

Załączniki:
 Karta informacyjna 
 Naklejka- Pudełko życia- bok 
 Naklejka- Pudełko życia- bok mniejszy 
 Naklejka- Pudełko życia-pokrywka 
 Naklejka- Pudełko życia- lodówka 

 


 
 

Wygenerowano w czasie: 2.7069 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design