autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » V Wojewódzki Konkurs Pier...


   1  2  3  4  5  ...     

V Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie”w Szczytnie

26 KWI 2016
Ratownicy z Autrimpusa- od lewej Dawid Michalak, Marcin Bałazy i Bartosz Krawczyk

We wtorek 26 kwietnia w Szczytnie odbył się V Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie”. Jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie

 

Zawody przeprowadzono na dawnym cmentarzu ewangelickim przy ul. Piłsudskiego w Szczytnie, który obecnie pełni rolę parku miejskiego. Do rywalizacji przystąpiły cztery trzyosobowe drużyny z ośrodków szkolno-wychowawczych z : Olsztyna, Nidzicy, Miłakowa i Szczytna. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności m.in. z udzielania pierwszej pomocy osobie, która zadławiła się jabłkiem, czy też poszkodowanemu, który ucierpiał w wyniku upadku z wysokości. Dodatkowo zawodnicy musieli wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Organizatorzy zadbali także o to, aby uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Do rozwiązania była krzyżówka i rebus. Zawodnicy musieli także wypisać skład apteczki pierwszej pomocy, a także opisy zasady zachowania się podczas burzy – tłumaczy Małgorzata Manelska, nauczycielka SOSW w Szczytnie i zarazem jedna z organizatorek zawodów.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, czyli SOSW w Szczytnie. Drugie miejsce na podium wywalczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie, a trzecie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nidzicy. Z kolei czwarte miejsce zajęli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. Na prawidłowym przebiegiem czuwali Grupy Ratowniczej i Fundacji Autrimpus: Dawid Michalak, Bartosz Krawczyk i Małgorzata Achremczyk, a także pracownik pogotowia ratunkowego w Szczytnie Mateusz Domżała. Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Szczytnie i firmy Novum. Starostwo Powiatowe w Szczytnie objęło też konkurs honorowym patronatem. 


 
Dodano: 26 KWI 2016
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          
 


 
 

Wygenerowano w czasie: 1.0636 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design